Gladyatör izle
7.7
Sizin Oyunuz:
Oylama: 7.7 /10 (18)
8.5 IMDB Puanı 1 Yorum 28,476 Görüntülenme

Gladyatör izle

Roma İmparatorluğu'na en parlak dönemi yaşatan General Maximus, girdiği bir meydan savaşından daha zaferle çıkar, artık tek hayali bir an önce evine dönerek karısı ve ailesine kavuşmaktır. Fakat, zamanın Roma İmparatoru Marcus Aurelius ,Maximus'a önemli bir görev verir ve iktidara sahip çıkmasını ister.

 • Yorumlar
 • Detaylar
 • Resimler
 • Özet & Detaylar

  İmparator Marcus Aurelius’un hüküm sürdüğü Roma’da bir general olan Maximus imparatorluğun hiyerarşik basamaklarında gitgide yükselmektedir. Babasının kendisini kayırmak yerine Maximus adındaki bu yabancıyı el üstünde tutması da tahtın asıl varisi olan Commodus’u rahatsız etmektedir. Commodus, Maximus ve ailesinin öldürülmesi yönünde emrini çıkarmak için fazla beklemez. Ölümden zor kurtulan Maximus artık bir gladyatör olarak eğitilmek üzere arenaya gönderilir. Maximus’un aklında tek bir istek vardır, Commodus’u öldürmek ve ailesinin intikamını bir an önce almak.

  Ridley Scott’ın bol ödüllü filmi, gösterildiği sene hem gişedeki büyük başarısıyla hem de aldığı Oscar’larla isminden epeyce söz ettirmişti.

  Diğer Adları:

  Gladiator

  Yayın Tarihi:

  19 Mayıs 2000

  Senaryo:

  John Logan , David Franzoni , William Nicholson

  Resimler

  "Gladyatör izle" filmine ait 2 adet görsel bulundu.

  Yorumlar (1)