Will Smith’li “Aladdin” Uyarlamasından İlk Poster!

keremiya
13 Eki 2018
Will Smith’li “Aladdin” Uyarlamasından İlk Poster!

Will Smith’in lamba cinine hayat verdiği yeni uyarlama “Aladdin”den ilk poster yayınlandı.

Merakla beklenen Aladdin’den ilk poster yayınlandı. Disney’in eski animasyon filmlerini yeniden beyaz perdeye uyarlama furyasının sıradaki goncası olan filmden gelen ilk posterde, masalın büyülü objesi, cinin gösterişli evi olan sihirli lambayı görüyoruz. Disney’in gerek uçan halısıyla, gerek lambadaki ciniyle en sevilen karakterlerinden biri olan Aladdin’in yeni beyaz perde macerasında sevimli mavi cini ise başarılı oyuncu Will Smith canlandırıyor.

Sherlock Holmes, Kod Adı: U.N.C.L.E. ve son olarak da Kral Arthur: Kılıç Efsanesi filmlerinde kamera arkasına yer alan yönetmen ve oyuncu Guy Ritchie’nin imzasını taşıyacak olan yeni Aladdin uyarlamasında genç delikanlı Aladdin’e Mena Massoud hayat verirken, Sultanın kızı ve Aladdin’in büyük aşkı Jasmine rolünde Naomi Scott, Agrabah kentini Navid Negahban tarafından canlandırılacak sultanın yönetiminden almaya çalışan kötü kalpli Jafar’ı ise Marwan Kenzari canlandırıyor.

John August tarafından yazılan senaryosu, 1992 yapımı Disney animasyon filmine ve Orta Doğu’da kulaktan kulağa anlatılarak günümüze ulaşan “Aladdin ve Sihirli Lambası” masalına dayanan yeni uyarlama “Aladdin”in müzikleri ise 8 Oscar ödülü sahibi Alan Menken’a emanet.

Yeni nesil “Aladdin” filmi 24 Mayıs 2019’da ülkemizde vizyona girecek.

Yorumlar

1 yorum